Obserwatorzy

czwartek, 12 lipca 2012

Calcium Pantothenicum + aktualizacja włosowa

 Dzisiaj chciałam nieco naskrobać o znanym już na blogach leku na porost włosów i paznokci.

CALCIUM PANTOTHENICUM


Wczoraj właśnie kupiłam Calcium Pantothenicum. Kosztowało mnie 7zł a opakowanie zawiera 50 tabletek.

źródło: internet
Dziś łyknęłam rano dwie pierwsze tabletki. Największa dozwolona dawka to 6 tabletek dziennie czyli 600mg na dobę. Ja będę łykać 4 tabletki dziennie. Dwie rano i dwie wieczorem. Jeśli nie zauważę różnicy po przynajmniej 2 opakowaniach wtedy przyjmować będę więcej. 

Co to jest Calcium Pantothenicum i w jakim celu powinno się go zażywać? 
Jedna tabletka zawiera 100mg wapnia pantotenianu, który jest związkiem kwasu pantotenowego ( witamina B5 ) i wapnia. Informacje podane na ulotce podają, że kwas pantotenowy wpływa na regenerację skóry, wzrost włosów i paznokci. Czyli idealny dla mnie.

Mam nadzieję, że włosy zaczną rosnąć i przestaną chociaż wypadać w nadmiernej ilości. Zależy mi na długich włosach nawet do łopatek ale aby w końcu nie sięgały tylko do ramion.
Jak to nie pomoże zacznę łykać biotynę. Z dobrych źródeł dowiedziałam się, że efekt biotyny jest niesamowity i włosy rosną jak szalone. Ne musi to być reklamowana ostatnio namiętnie biotyna jako typowy lek ale zwykła w dobrej dawce. Dzienne zapotrzebowanie biotyny to 100mg.

Teraz zostaję przy CP i liczę na poprawę skóry, włosów i paznokci. Zobaczymy jak szybko pojawią się jakieś efekty.

Poniżej moja aktualizacja włosowa. Obecnie mam ok 27-30cm. Ciężko dobrze zmierzyć mi włoski bo ostatnie cięcia były skośne. Ścinałam włoski na boba z dłuższymi pasmami z przodu. Teraz będę szła na podcięcie końców i nie wiem ile fryzjerka zrozumie w pojęciu "maksymalnie 2cm".
Starałam się ukazać przyrost po 2 miesiącach. Włosy jakby bardziej się wyrównały. Przepraszam za wygląd dzisiejszych włosów, bo są po całym dniu a to raz w gumce, a to raz spięte spinką itp. Ogólnie włoski rosną w miarę ok. Zobaczymy po CP.


Pozdrawiam.

7 komentarzy:

 1. Skąd ta zmiana w wyglądzie włosów (bardziej błyszczące, zdrowo wyglądające) na 3 fotcce? :) Czyżby to przez CP?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Po pierwsze zdjęcie z fleszem :) Po drugie włosy zaczęły mi się tak błyszczeć jak zaczęłam o nie dbać, no i henna :) Henna daje niesamowity efekt gładkich, lśniących włosów. Jak robiłam tą fotkę to zażyłam dopiero dwie pierwsze tabletki CP.

   Usuń
  2. Dzięki za odp :) Ja henny raczej nie zrobię bo farbuję (a mieszanie tych dwóch to droga prosta do uczulenia)
   Nie lubię fleszy i dlatego się nie domyśliłam ale chyba spróbuję i zobaczę czy też się będą tak błyszczeć :D (chciałabym)

   Usuń
 2. Henną farbujesz włosy? :)

  OdpowiedzUsuń
 3. i jak sprawdziła sie u Ciebie ta kuracja z Calcium Pantothenicum?? Ja mam teraz ogromny problem z wypadającymi włosami i poszukuję czegoś dobrego, co będzie w stanie mi pomóc :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardziej polecam kompleksowe tabletki jak Fitoval, bo te coś nawet nieco u mnie zdziałały. CP przestałam zażywać jak mi na cera zaczęła szwankować. Pojawiły się różne krostki i inne dziwne wypieki itp. Niestety po CP tak może być i stąd zaprzestałam.

   Usuń